Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Wonderfiction

Welcome! Gonna be ok.
 
AcasaWelcomeGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Alice nine.

In jos 
AutorMesaj
Shizuka
Junior
Junior
Shizuka


Mesaje : 25
Data de inscriere : 18/10/2010

Alice nine. Empty
MesajSubiect: Alice nine.   Alice nine. Icon_minitimeMar Oct 19, 2010 9:06 pm

Alice nine. Alicenine_large

Este o formaţie Visual-kei formată din:
Shou-Vocal
Nao-Drums
Hiroto-Guitar
Tora-Guitar
Saga-Bass

Este o trupă formată în 2004 din iniţiativa lui vocalistului Shou şi a lui Tora.Aceştia au început să caute membrii pentru a-şi forma o nouă trupă. Totul s-a întâmplat ca Saga ex-Delta Ark şi Nao ex-Fatima and Rush căutau de asemenea membrii pentru o nouă formaţie. Aceştia s-au întâlnit şi au pus bazele unei noi formaţii visual-kei. Hiroto a fost ultimul membru venit în trupă după ce toţi cei 4 l-au văzut cântând în trupa în care era la momentul respectiv. Aşa cei 5 s-au întâlnit şi au fosrmat o nouă trupă numită Alice Nine.
Drăguţă poveste,ne? Acum părerea mea despre formaţie:

Ei bine iubesc mai bine zis ador trupa asta! Shou are o voce superbă <33 şi de ceilalţi nu mai zic că sunt minunaţi x3. Cred că am luat ce am putut de la ei de la imagini până la melodii. Dacă m-aş duce la un concert aş fi cea mai happy. Anyway este trupa mea preferată pe lângă Gazetto.
Melodii preferate..hmm cred că ar fi Shuunkashuutou,melodia mea de suflet deşi nu prea pare :]],Senkou,a început să-mi placă destul de mult,Velvet,Q,Ruri no ame,Number six sau cum zicea Nao "numbăr şixu" .. era adorabil! [: Oricum formaţia este chiar simpatică şi se vede că pun mult suflet în ceea ce fac şi mi se pare un lucru formidabil.
Sus In jos
 
Alice nine.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Wonderfiction :: Timp liber :: Artistii preferati-
Mergi direct la: