Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Wonderfiction

Welcome! Gonna be ok.
 
AcasaWelcomeGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 a teen life

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
~~*KiTa*~~
V.I.P
V.I.P
~~*KiTa*~~


Mesaje : 332
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 44
Localizare : honoluluuuu yeyyy:))

a teen life Empty
MesajSubiect: a teen life   a teen life Icon_minitimeJoi Aug 12, 2010 8:08 pm

hey..ma'm gandit sa scriu un fic mai..drama...m'a pocnit inspiratzia azi-noapte cand ma chinuiam sa dorm:)) so :
P.S.: la un moment dat voi posta gandurile personajului care vor fi intre ghilimele

Personajul se numeste Kita (16) care a ramas numai cu mama sa rea , pesntru ca tatal ei este plecat in alta tara

cap.1 Aceeashi viatza trista

"Cand eram mai mica credeam ca toate fetele au la un moment dat o pasa proasta in viata ,dar acum stiu ca numai a mea e asa...am numai 16 ani! Iar viata mea se destrama... nu am prieteni ...nu am pe nimeni! " statea fata trista uitandu-se pe geam cum ploua torential.

-Iar visezi cai verzi pe pereti?! interveni "mama" sa si spun "mama" pentru ca acea persoana nu se poate numi o mama,era din cale afara de rea cu fata ei.

-Nu,mama,doar ma gandeam la ceva...

-Treci si spala pe jos! Nu vezi ce mizerie e in casa asta?

-Da,mama... " Raspundeam asa pentru ca nu mai era nevoie sa-mi racesc gura degeaba , mama nu ma asculta."

Dupa ce a terminat treaba Kita se tranti in patul sau prafuit, nu pentru ca mama sa nu avea bani de altul nou,din contra avea foarte multi bani ,dar ii tinea doar pentru ea ,pentru toate casele pe care si le cumpara odata pe luna, iar apoi numai dadea pe acolo cate un an .

" Phhh putina relaxare..."

Fata nu se mai gandea la teme,pentru ca oricum nu mergea prea des la scoala ,iar cand mama sa era chemata la scoala ca sa ii motiveze absentele nu venea,pe motivul ca era bolnava. Oricum asta nu conta,pentru ca Kita schimba scoala dupa cum mama sa isi gasea o noua casa. Nu se integra nicaieri si chiar daca, nu putea sa pastreze prietenia cu nimeni,pentru ca se muta la mile departare.

Nu avea nimic...nici macar material. Un sifonier prafuit in coltul camerei unde isi tinea cateva haine, un birou cu o veioza care numai mergea de mult, si patul ei prafuit de langa geam.

2. La limita.

Copila se trezi de dimineata shi se duse la baie sa se spele pe fata ... se simtea foarte prost...mai prost ca deobicei...chiar cand credea ca nu putea merge mai prost mama sa urla :

-Kita! Iar m'a sunat tampita aia de diriginta! Du-te la scoala!

-Dar mama ploua torential!

-Nu ma intereseaza! Du'te!

Fata puse un hanorac pe ea ( singurul pe care il avea) si se gandi pentru cateva momente :


" Nu mai pot trai asa, trebuie sa fac ceva! Stiu ca nu ma va cauta,poate voi gasi o familie buna si iubitoare pentru mine..."

Si in loc de carti isi baga unele haine in ghiozdan, isi lua tenesii vechi in picioare si cu gluca in cap fugi pe drum....la cativa metrii obosi si se aseza pe o banca langa sosea. In fata ei,pe sosea era o balta mare. Un camion trecuse shi o uda toata pe fata .

Acum tremurand de frig pleca sa isi gaseasca un adapost.

3) O viata minunata


" O sa inghet aici,dar nu ma pot intoarce acasa,nu cred ca mama ma cauta"

Mergea pe strada ca o cershtoare infashurata cu o patura din bagaj , telefonul era singurul care nu se udase,dar fata cazu intr'o balta si ishi strica si telefonul ieftin cumparat din alocatie.

Intre timp mama sa chema o trupa de mascati si agenti FBI s'o caute pe fata ei...

Kita se adaposti peste noapte pe o banca,invelita cu patura uda,tremurand de frig.

Dimineata a rasarit soarele mare si calduros, baltoacele aproape se evaporasera iar hainele fetei la fel. I'a fost greu sa se ridice pentru ca banca rece devenise calda si comoda. Casca odata si vazu pe drum cum trecea o fata mica de inaltime,blonda,cu mama sa de mana . Fata avea o punga pe care scria " La multi ani!" . Se vede ca se grabeau sa mearga la ziua unei prietene a fetei, unde erau invitate.

" Daca as fi si eu asha..." se gandi Kita.

Dar fata adormii la loc....shi visaa.....in vis ea era acea fata ...cu parinti minunati si cu multa iubire din partea tuturor. Visa petrecerea prietenei sale, pe care o chema Nana. Totul a fost minunat.

Dar...realitatea este realitate.... fata a trebuit sa se trezeasca la adevar. Se trezi cu mama sa langa ea iar mama sari pe ea si o imbratzisha . Fata facu acelashi gest sub ochii FBI-ului.

Fata avu o viata minunata, se marita cu un baiat pe care il placea din gradinita si se mutara in Tokyo.






SFARSIT!


cam atat sper ca v'a placut..



Ultima editare efectuata de catre xCrazyAngelx in Joi Aug 12, 2010 8:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro/forum.htm
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

a teen life Empty
MesajSubiect: Re: a teen life   a teen life Icon_minitimeJoi Aug 12, 2010 8:23 pm

ai folosit cele 2 extreme:D draguts
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
 
a teen life
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Wonderfiction :: Fan zone :: Fan fiction-
Mergi direct la: