Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Wonderfiction

Welcome! Gonna be ok.
 
AcasaWelcomeGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 3:46 am

8) lipsa de ocupatie 8) sper sa va placa..

:face:

personajul meu principal se numeste Tiffa...o fata obijnuita de 16 ani...
lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Animegirlfav4
in (" ") vor fi gandurile fetei...

acasa,pe cand isi facea temele..Tiffa este sunata de prietena ei Yuki..si se hotarasc sa iasa in oras... :cyclops: intra in club si toata lumea se distreaza...numai un baiat bizar sta in coltul camerei uitadu-se ciudat la ele :?: :twisted: ...
-vezi tipul acela?
-se uita la noi...
-nu conteaza...hai sa mergem lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 586739
fetele isi iau cate un suc si incearca sa se distreze desi sunt frustrate de acel personaj 😕
"ce pana mea vrea si asta?"isi spune Tiffa...
dupa o seara de distractie ferele pleaca acasa...
-ce zici de asta?sa tinut dupa noi toata sea..
nu termina cand in spatele lor este din nou acelasi individ :affraid: :affraid: :affraid:
-CE PANA MEA VREI OMOULE?!DU-TE-N GTM SI LASA-NE-N PACE!! :scratch:
-Tiffa...vino... :twisted: :twisted: :twisted:
si dispare in ceata deasa de o puteai taia cu cutitul...
fata fuge speriata acasa si se inchide in camera ei...asculta muzica...incearca sa uite.dar pe geam vede din nou fata tipului..
lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Animeboye
iese la geam
-ce vrei de la mine?
-sti...
-ce sa stiu?despre ce e vorba?
-despre TINE!
si din nou dispare la fel de misterios..
Tiffa o suna pe Yuki foarte speriata:
-ce e cu tine?de ce esti asa speriata?? :?:
-din nou..din no..u..a venit la mine! si a spus ca e vorba despre mine...ce poate insemna?
-nu stiu :?: :?: :?: dar incearca sa nu te mai gandesti la asta...culca-te
fata se culca..si in vis vede din nou acel baiat..
-trebuie sa vi cu mine!
-unde?de ce?si de ce eu?
-lasa intrebarile,timpul meu e scurt aici!!!doar vino!
dar fata se trezeste...si se intreaba..."aici?cum adica aici?el de unde e :?: :!: :!: :?: "

asta a fost primul cap :D daca va place voi face nextu!
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 3:49 am

Ficu e ff tare doar ca nu avem membrii:)) si ce se intampla cu tipu?:> e vampir=)) lol
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 3:50 am

mneh...o sa vezi...m-am inspirat dintr-un film care l-am vazut azi:)) faza cu vampiru e deja clasica
Sus In jos
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: capitolul 2   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 4:07 am

"cum adica aici?el de unde e?"
ziua urmatoare,la scoala...
yuki:linisteste-te...incearca sa nu te mai gandesti...
individul isi face aparitia din nou :shock:
-ce mai vrei?
-vreau sa vi cu mine!
-intai explica-mi de ce!
-esti in pericol!!!
-de ce?!
-acela nu e tatal tau,e un muritor nesabuit care te-a rapit din cer
-ce vrei sa spui?
-nu ti sa spus?
-ce sa mi se spuna???
-nu sti ca esti un semizeu?
-faci misto de mine? :suspect: :suspect: :suspect:
-iti voi spune toata povestea...cand inca regii erau la putere Zeus s-a deghizat in muritor,in pielea regelui...si s-a dus in camera reginei unde a adus pe lume un semizeu...cand regele a aflat ca sotia sa s-a culcat cu altcineva a fost atat de manios incat pe amandoi v-a aruncat pe mare,intr-o cutie mare de lemn...mama ta nu a supravietuit...iar ca sa nu mori si tu zeus te-a ridicat la cer unde nu ai imbatranit...si ti-a dat drumul pe pamant in cealalta parte a globului cu 2000 de ani mai tarziu...dar acum unul din cei doi frati ai lui zeus,hades,a aflat ca traiesti si vrea sa te omoare!trebuie sa plecam iti voi povesti de la inceputul inceputului pe drum!
- :pale: :affraid: b..b..bi..bine...


Ultima editare efectuata de catre ChupaChups in Mar Aug 10, 2010 4:14 am, editata de 1 ori
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 4:09 am

=)) LOL ff tare=)) pnm ce imaginatie ai..a cazut din cer:lol!: falling angel asta imi aminteste de wendy wu=)) ce am mai ras cand o urmarea calugaru ala :lol!: :lol!:
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 4:13 am

asta e imaginatie?deabia mi-am dat putin silinta...lipsa de ocupatie...de obigei lumea ma caracterizeaza ca o persoana cu multa imaginatie si simtul umorului:D vreau pareri sincere...are rost sa mai scriu nextu? lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 543143
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 4:22 am

LOGIC CA DA.
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: capitoul 3   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 5:02 am

-b..b...bi...bine...
pleaca spre casa fetei pentru a-si lua necesarele la ei...
-mai povezsteste-mi!ai spus ca o sa imi zici totul!
-bine...voi incepe cu inceputul lumii...titanii traiau atunci...pana cand au fost invinsi de fii lor,zeus,poseidon si hades...zeus a luat cerul,poseidon apa si hades a fost pacalit de zeus si a luat lumea de dincolo...de sub pamant...zeus l-a pus pe hades sa faca o creatura atata de groaznica si mare...si infricosatoare incat sa distruga titanii...acela era kraken..creatura uriasa scorpion care noi o vom infrunta,va fi o calatorie lunga..in lumea de dincolo...de unde vom lua"arma" singurul lucru care il poate distruge pe karken...
-ce arma?
-asta vei afla la momentul potrivit..apropo,numele meu este Tech..
-pai tu il sti deja pe al meu :oops:
-atunci sa plecam...
au ajuns intr-o padure...unde s-au oprit sa se odihneasca...in cer se vede o lumina orbitoare...pe pamant cade o sabie faurita de zeii insusi...
-este un dar!primeste-l!
sabia ar fi fost in stare sa ii ajute sa ia "arma" :?:
au trecut de codrii inalti..acum strabat desertul...regele care a omorat-o pe mama fetei a aflat ca ea nu a murit...si a fost de acord sa il ajute pe hades sa o omoare inainte sa fie nevoie sa il elibereze pe kraken :twisted:
in timp ce mergeau prin desert un scorpion imens..(un fleac in comparatie cu kraken)iese din nisip si ii ataca...Tech se lupta cat de mult poate cu el...dar numai semizeul poate folosi darule de la zei...sabia...asa ca in momentul in care tech era aproape mort si tiffa intervine din cer cade pegasus...un cal cu aripi pe care nici un om nu l-a mai calarit...i-a salvat de data asta...sunt aproape sa ajunga in valea titanilor...unde sunt vrajitoarele a tot stiutoare de unde vor afla slabiciunea lui karekn :scratch:

sper ca va place si scuze daca am exagerat


Ultima editare efectuata de catre ChupaChups in Mar Aug 10, 2010 5:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 5:05 am

ff taree.. incepe sa prinda contur,actiune:X is the best..bafta cu nextu si mai rpd!
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 5:20 am

ms pentru incurajari rox :X:X:X ❤ ❤
Sus In jos
~~*KiTa*~~
V.I.P
V.I.P
~~*KiTa*~~


Mesaje : 332
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 44
Localizare : honoluluuuu yeyyy:))

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeJoi Aug 12, 2010 12:42 am

wow..daca venea unu sa'mi zika ca st semizeu il bagam in spital=)) ff tare ficu gl la scris:X
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro/forum.htm
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeJoi Aug 12, 2010 5:35 am

cand pui nextu:D?
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: capitolul 4   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeVin Aug 13, 2010 8:28 pm

au ajuns in valea titanilor...acolo erau vrajitoarele...
tech:nu uita ai dreptul la o singura intrebare,intraba doar ceea ce trebuie sa sti!
tiffa:am inteles
-ummm carne proaspata de semizeu...ce doresti :?:
-vreau sa stiu cum il pot invinge pe kraken!
-imi pare raw dar karaken nu are nici o slabiciune!
-trebuie sa fie ceva!
si smulge ochiul a tot vazator din mana vrajitoarei
-fara ochi nu putem vedea si nu putem sti!
-daca nu imi raspundeti la intrebare o sa arunc ochiul in prapastie :!:
-daca asa merge treaba...iti voi spune o povestioara care iti va raspunde la intrebare...de mult cand medusa era om era atat de frumoasa incat l-a tentat chiar si pe poseidon...dar el nu stia ca orice creatura din carne este prefacuta in stana de piatra dupa ce priveste in ochii ei...inainte sa vina la ea..zeita atena a transofrmat-o pe medusa intr-o creatura jumatate om jumatate sarpe si a armuncat-o in lumea de dincolo...ea zace si acum acolo iar calatori din toata lumea isi incarca norocul sa o omoare dar nimeni nu a iesit viu de acolo...
-am inteles...ii voi lua capul si il voi folosi impotriva lui kraken!
-desteapta..desteapta..acum da-ne ochiul..da-ne ochiul!!!
si i-l arunca in mana...
in final aw ajuns la intrarea in lumea de dincolo...
-esti sigura ca vrei sa faci asta?
-trebuie!
-nu uita,privirea in jos!o singura privire si vei muri!
-am inteles!
intra...totul era lipsit de viata...intunecat...oase peste tot...praf si panza de paianjen..o ruina a unui frumos castel... 😕
tiffa sta pentru o secunda...nu spune nimic...se uita in gol...
-esti bine?
lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 137916
-aa..d..da...
-de..deeci...calatorilor...veti muri in castelul meeww..ssss... spune medusa
:pale: :pale: :pale:

cam att cu cap 4 :cheers: sper sa va placa
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeVin Aug 13, 2010 8:32 pm

super=))..ss..shi au murit?
lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 111941 :(
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeVin Aug 13, 2010 8:39 pm

pai ast nextu:)))
Sus In jos
~~*KiTa*~~
V.I.P
V.I.P
~~*KiTa*~~


Mesaje : 332
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 44
Localizare : honoluluuuu yeyyy:))

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeVin Aug 13, 2010 8:41 pm

wii ce film ai vzt?=)) ff tare:X
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro/forum.htm
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: capitolul 5   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeSam Aug 14, 2010 1:37 am

...veti muri in castelul mew...
tech se lupta cu medusa din toate puterile si cand lupta nu putea deveni mai tensionata medusa il pune la pamant pe baiat si isi indreapta atentia asupra fetei....o dorea moarta....
-nuu!!!tiffa fugi!
fata fuge dar isi da seama ca fugind doar oboseste si o infrunta pe medusa...in timpul luptei fata ridica capul si atunci era timpul sa o transforme in stana de piatra dar din spate tech ii taie capul,il acopera si il ia cu el...
-iti multumesc :oops:
-a fost datoria mea 8)
la iesirea din lumea de dincolo apare o armata de soldati ai medusei...
-fugi!
ii arunca sacul in care era capul medusei,cu care il putea omori pe kraken,si el ramane prins in mijlocul armatei :pale:
fata fuge din lumea de dincolo si cu lacrimi in ochi pentru ca l-a lasat acolo...merge mai departe...
hades decide ca e momentul sa il elibereze pe kraken... si in orasul in care s-a nascut este eliberata creatura...era asa enorma incat se vedea de la kilometrii distanta...fata se grabeste dar stie ca nu va ajunge pe jos..era la 10km distanta..si se opreste incepand sa planga...apare pegasus...si o duce pe aripile vantului pana in argos*orasul* ajunge in fata lui kraken...picioarele i se inmoie..pielea i se face de gaina... ⭐ :oops: ...
din sac scoate capul medusei si se transforma in stana de piatra...
fata este inca suparata...nu stie ce s-a intamplat cu tech...
...-bravo!...
in spatele ei este baiatul
-st asa fericita sa te vad :cheers:

si s-au casatorit...blablablabla....partea siropoasa nu e punctul mew forte....




SFARSIT!!! :joker:
Sus In jos
~~*KiTa*~~
V.I.P
V.I.P
~~*KiTa*~~


Mesaje : 332
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 44
Localizare : honoluluuuu yeyyy:))

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeSam Aug 14, 2010 1:41 am

"si s-au casatorit...blablablabla....partea siropoasa nu e punctul mew forte...." shtyu ca nu e =)) dar trebuia sa scotzi "blablabla"=)) a fst ff tare ficu':X:X:X:X
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro/forum.htm
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitimeSam Aug 14, 2010 1:53 am

ms:D :X:X:X
Sus In jos
Continut sponsorizat





lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Empty
MesajSubiect: Re: lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99   lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99 Icon_minitime

Sus In jos
 
lipsa de ocupatzie...by DJJenyX99
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Wonderfiction :: Fan zone :: Fan fiction-
Mergi direct la: