Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Hey! Te inregistrezi?
Wonderfiction
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Wonderfiction

Welcome! Gonna be ok.
 
AcasaWelcomeGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vampire love

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

Vampire love Empty
MesajSubiect: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 4:47 pm

deschid un nou fic pentru ca ma pocneste inspiratia

In intunericul sublim al noptii...fata se trezeste.Afara ploua torential, iar norii acoperisera si ultima stea.Luna era departe de a se vedea.Meka a ramas in mijlocul patului, acoperita pana la ochi cu plapuma, parca fiindu-i frica sa se uite afara, si totusi se uita.S-a ridicat din pat, si s-a dus la fereastra,parca vrand sa evadeze sa vada luna.Dar nu a vazut-o. Ochii ei obisnuiti deja cu intunericul puteau cuprinde toata camera,fara nici o problema.A deschis geamul pentru a mirosi aerul proaspat de afara.L-a lasat deschis si a plecat in pat.
Meka adoarme.Un barbat bine facut, cu o pelerina neagra a intrat pe geam.Se apropia de fata mai mult, si mai mult. Ochii lui au prins culoarea rosie si pareau ca niste luminite in intuneric. Meka se trezeste si il vede.
-Cine esti? Si cum ai ajuns aici?
-Vei intelege totul mai tarziu....
In acel moment, s-a repezit la gatul ei, a muscat-o si a disparut intr-un mod misterios.Meka fara sa scoata vreun sunet cade din pat plina de sange zbatandu-se.Nu putea vorbi sau deschide ochii.Se simtea ca si cum creierul nu ar mai raspunde comenzilor.Veninul i s-a intins in corp, si durerea o apasa si mai tare..
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 4:52 pm

tihihii...sa nu moara de la al 2lea ep, da? Vampire love 25969
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 5:08 pm

cap 2.

Dupa cateva minute se ridica furioasa ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Nervoasa, incepe sa loveasca tot ce-i iese in cale.
Dar oare ce s-a intamplat? Cine a fost acel om care a indrazit sa intre peste ea in casa,si de ce a muscat-o? Sa fi fost un simplu om? Meka incepe sa se intrebe, tot mai multe, si mai multe.. Se aseaza calma in pat..iar cristalele de gheata de pe fata ei inghetata si palida nu se feresc sa apara. "Cine esti? Si ce vrei de la mine...te voi cauta pana voi afla raspunsul!" isi spune ea.Si in acel moment, ochii ei au devenit rosii, rosii si de furie.. de parca o flacara nesfarsita ardea in spatele unui chip firav, perfect si palid.Avea schimbari de personalitate,si devenea alta cu fiecare lacrima, sau fiecare urlet.Nu a putut dormi toata noaptea, s-a simtit tot mai rau...

Dar spre dimineata, se trezeste parca dintr-o coma, iar soarele incepe sa straluceasca.Fata nu era obisnuita cu un soare atat de puternic, deoarece locuia in Irlanda.Se duce sa traga draperiile, si deschide geamul. Soarele cald si stralucitor ii acopera fata-i mult mai palida in aceasta dimineata.Scoate un sunet ingrozitor, apoi trage draperiile cazand.O femeie nu foarte batrana, cu parul negru si cu o privire iubitoare deschide usa. Era menajera.
-Meka, ce cauti pe jos?
-M-am impiedicat...dar mama unde este?
-Este la birou,nu-ti amintesti?
-a..a bine.. vreau sa fiu singura.

Menajera pleaca, iar meka ramane singura asa cum si-a dorit.Incepe sa isi faca patul si sa se pregateasca de scoala. Trece prin fata unei oglinzi, si ramane uimita
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 5:11 pm

se transformase in monstru?! avea ochi d vampir? :-? i-ar fi stat bn cu un shairingan=))
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 5:15 pm

O poza cu Meka.. si bineinteles urmatorul capitol va urma daca vreti ^.^

Vampire love 46258038

Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
~~*KiTa*~~
V.I.P
V.I.P
~~*KiTa*~~


Mesaje : 332
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 44
Localizare : honoluluuuu yeyyy:))

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeSam Noi 13, 2010 12:01 am

wuuuui scze ca nu am comm.. e muult prea tare ;x cap cam scurte... baa ce vede in oglindaa?!:(( yayy vampiroaicaa ;x
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro/forum.htm
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 2:42 am

Trece prin fata unei oglinzi, si ramane uimita.
Era cu totul alta...fata ei era palida, ochii sai caprui devenisera aproape rosii, si avea caninii foarte lungi si ascutiti.Era speriata, dar nu schita nici un gest. Se simtea de parca nu ar mai putea fii suparata, speriata .. nici un sentiment nu o putea cuprinde.Nu se putea descarca.Era ca si cum nu ar mai fi om, ca un dobitoc tarator fara sentimente.
Din "noul" ei punct de vedere oamenii erau niste fiinte nefolositoare. Niste fiinte nascute ca sa moara, sa se agite fara sens si sa sfarseasca in pamant indiferent ca vor sau nu. "In special oamenii etuziasti vor ajunge la sfarsitul vietii sa realizeze ca nu au facut nimic si ca entuziasmul nu i-a facut decat sa zambeasca. Dar oamenii de ce zambesc? Ce este aceasta incordare a muschilor fetei, si de ce se obosesc sa o faca? De ce toata lumea crede ca este mult mai mult decat o expresie a fetei? Evident ca cei nemuritori nu vor pretuii niciodata viata si sensurile ei. Adica un corp sferic numit Soare in jurul caruia alte corpuri de aceeasi forma se invart in continuu de sute de mii de ani fara sens. De ce a fost lumea creeata?
Este la fel. Multe lucruri inutile se invart in jurul unei intrebari, dar printre acele lucruri nu exista un raspuns concret. Sunt multe neadevaruri in privinta creeri lumii despre care nimeni nu s-a mai obosit sa discute. Toata lumea vrea bani,mancare, faima, femei, masini fara macar sa stie din ce sunt facuti si de ce sunt facuti. Reincarnarea exista?Poate ca zeitatea in mainile careia suntem doar niste marionete nu are timp sa creeze alte persoane si ne foloseste sufletele ca pe niste sosete."
Dupa cateva minute in care a stat sa se gandeasca, meka isi ia o fusta neagra, o bluza in dungi rosu cu negru, geanta si sare pe geam.Se bucura linistita de cadere, in timp ce lumea se uita ingrozita in sus.Meka aterizeaza ca o felina, isi arata coltii la toti trecatorii apoi fuge rapid catre scoala, unde se aseaza in banca fara sa vrea sa discute cu nimeni, ascunzandu-si fata.

-Meka!! Ai ajuns in sfarsit la scoala!! Unde ai fost prima ora? Stiai ca astazi incepem orele de la ora 12...
-Nu.mi pasa! stiti ceva?! lasati-ma cu totii in pace.. sunteti niste tocilari! traiti-va dqu viata aia!
-Nu te-am mai vazut niciodata asa, dar daca vrei te las in pace!


Ultima editare efectuata de catre shihaki^^ in Dum Noi 14, 2010 2:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 2:53 am

ii zic eu de ce a fost lumea creata! ca sa fie distrusa de ea insasi!nu numai poluarea pe care o facem singuri...dar mai recent studiile arata ca satelitul-stabilizator al pamantului(Luna) se indeparteaza accelerat de Pamant si fara aceasta si campul ei gravitational axa pamantului nu ar mai fi stabila si s-ar produce cataclizme ingrozitoare, cum ar fi ca acum miliarde de ani in locul desertului Sahara erau paduri luxuriante dar din cauza acestor cataclisme a luat nastere un desert...dar cele ce urmeaza vor fi de milioane de ori mai cutremuratoare si am putea ajunge o planeta arida, ca Marte...spre apararea mea nu aveam la ce sa ma uit la tv azi! mai exista si asa ceva la tv..:-??
Sus In jos
~~*KiTa*~~
V.I.P
V.I.P
~~*KiTa*~~


Mesaje : 332
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 44
Localizare : honoluluuuu yeyyy:))

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 2:53 am

lol nu stiam k vampirii st emo ... dar e ff misht ador gandurile ei :X tine'o tot asaaa ;x nyaaa luv
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro/forum.htm
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 4:12 pm

-Da! Lasa-ma si tu in pace.. pentru ca oricum nu mai suport pe nimeni, si nici macar viata. Am un singur scop deocamdata.. sin u il veti afla.. daca ai gandi ca mine nu te-ai mai supara.
Celelalte fete din clasa Mekai .. gen “fane Hannah” cu care Meka nu se intelegea prea bine:
-WOW! Acum a devenit emo.. ce chestie ciudata! Nu suport emo!
Meka: stiti ceva? Copii retarzi.. eu nu sunt emo.. daca nu ati observat pana acum o schimbare fizica, iata ca observati o schimbare psihica! Puteti spune orice, eu am un singur scop.
Meka fuge la baie, pentru ca deja nu mai suporta si oricum nu voia sa faca o criza de nervi sau sa raneasca pe cineva. A fost surprinsa cand a vazut ca nu mai era atat de palida la fata... ochii ei caprui revenisera la normal.
“CE SE INTAMPLA CU MINE?” fizic nu mai arat la fel… dar psihic sunt aceeasi.. toata lumea o sa inceapa sa ma urasca daca continui. Avea din nou schimbari de personalitate.. dar acum era in baia fetelor,la scoala.Sunetul pe care il uraste toata lumea, sunetul clopotelului s-a grabit sa se auda.
Meka a ramas totusi in baie, incercand sa se adune. Pleaca apoi linistita catre clasa, desi era constienta ca a intarziat. Profesoara de istorie era deja in clasa, din pacate. Meka intra, o saluta pe profesoara care a inceput sa o certe. Se aseaza in banca nepasatoare si asculta criticile profesoarei, care parca nu se mai oprea.
Meka: ce vrei femeie? Am intarziat.. daca ai sti ce se intampla, si cine sunt ai fugii mancand pamantul.Nu este sfarsitul lumii si chiar nu vreau sa ma enervez.
Profesoara se opreste… apoi incepe sa o critice iar. Vazand ca nu o scoate la capat, incepe sa isi desfasoare ora mazgalind tabla alba.Meka privea pierduta pe geam fara sa fie atenta, sau sa noteze ceva.
Profa: nici macar nu scri? Unde o sa ajungi asa..?
Fara sa spuna nimic, incepe sa noteze .. dar nici ea nu stia ce.in sfarsit pauza!
Suzuki [prietena sa cea mai buna care a intervenit si la inceputul capitolului] era inca ingrijorata si incearca sa comunice cu ea, dar Meka o respinge. Merge in curtea scolii unde incepe sa loveasca cu pumnii in pereti si sa tipe.Ochii sai au redevenit rosii. Suzuki o privea insistent, curioasa de ce se intampla. A observat schimbarea sa..si speriata se retrage si fuge in clasa. Nu spune nimanui ce a vazut, desi toata lumea si-a dat seama ca este speriata. Meka intra ca un vartej in clasa, isi ia geanta si pleaca, dar gardianul o opreste din a parasii curtea scolii. Meka sare repede gardul si fuge acasa. A reusit sa se strecoare fara ca menajera sa o observe,iar apoi a mers la frigider pentru ca ii era foame. Cand a gustat orezul a ignit, dandu-si seama ca ii era sete de sange. Fuge catre padure si incepe sa vaneze. Dupa ce se satura, merge acasa si se aseaza la calculator.Observa ca era murdara de sange pe haine. Cineva suna la usa. Raspunde. Era Suzuki, care o cauta disperata.
-Ce se intampla cu tine? Lipsesti de la scoala, te porti …CIUDAT!
-Suzuki, ar fi bines a pleci.. nu vreau sa te ranesc fara sa vreau apoi sa imi para rau.. crede-ma .. de acum sunt o fiinta fara suflet care se hraneste cu sangele oamenilor..
-Meka, stiu ca e ciudat si ca asta se intampla doar in filme, dar te cred, si vreau sa te intreb ce se intampla.
-Ok.. dar esti sigura ca nu trebuie sa fi la scoala?am destule probleme, nu vreau sa suferi si tu.
-Nu,am plecat pe motiv ca imi era rau..sunt aici ca sa te ascult..
-Tot om idiot esti.. eu am devenit o fiinta.. defapt nu cred ca se poate numii fiinta.. fara suflet. Nu pot plange, rade .. pot sa fiu doar nervoasa, ceea ce nu e un sentiment. Imi este foarte greu sa ma acomodez desi nici nu stiu de unde am aparut si ce sens am ..
-este foarte ciudat, dart e voi sustine, Mek-chan !
- Nu am nevoie de nimeni sa ma ajute!
Suzuki pleaca. Mama lui Meka s-a intors.. asa ca a pregatit masa, dar meka nu putea sa manance
Cum va reusi sa se ascunda de mama?

Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
*Kagami[~.~']
V.I.P
V.I.P
*Kagami[~.~']


Mesaje : 297
Data de inscriere : 10/08/2010
Varsta : 109
Localizare : Hell

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 4:54 pm

suzuki baa? ce model de suzuki? b-) Vampire love 25969 dar orkm e tare...pai cum va reusi sa se ascunda d mama?eu zic sa o omoare:-j
Sus In jos
shihaki^^
V.I.P
V.I.P
shihaki^^


Mesaje : 416
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 104
Localizare : wonderland

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 4:59 pm

asta am zis si eu cand i.am cerut parerea Kitei... da oricum e tare numele Vampire love 25969
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro
~~*KiTa*~~
V.I.P
V.I.P
~~*KiTa*~~


Mesaje : 332
Data de inscriere : 11/08/2010
Varsta : 44
Localizare : honoluluuuu yeyyy:))

Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 6:15 pm

mama ce curaj are marca de mashina=)) pai sa sara pe geam meka:-??
Sus In jos
https://wonderfiction.forumgratuit.ro/forum.htm
Continut sponsorizat





Vampire love Empty
MesajSubiect: Re: Vampire love   Vampire love Icon_minitime

Sus In jos
 
Vampire love
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» on-line love
» I love ittt;x;x;x
» I Love Clannad Series!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Wonderfiction :: Fan zone :: Fan fiction-
Mergi direct la: